ІПОТЕЧНЕ КРЕДИТУВАННЯ

Забезпечення доступного іпотечного кредитування громадян України

0109_Page1
0109_Page2
0109_Page3
0109_Page4
0109_Page5
0109_Page6
0109_Page7
0109_Page8
Завантажити

ПРАВИЛА

забезпечення доступного іпотечного кредитування громадян України приватним акціонерним товариством «Українська фінансова житлова компанія» за програмою “єОселя”Завантажити

Питання та відповіді щодо деталей участі у програмі

У тестовому режимі подати заявку на участь у програмі можна на веб-порталі державних послуг «Дія» у розділі «єОселя», натиснувши «подати заявку».
На порталі необхідно виконати наступні кроки:

 1. Авторизуватися одним із доступних способів.
 2. Заповнити інформацію про склад сім’ї.
 3. Вказати ідентифікаційний номер дружини/чоловіка та середньомісячний дохід сім’ї.
 4. Вказати інформацію про житло, яке плануєте купити в кредит.
 5. Обрати банк і завірити заявку своїм електронним цифровим підписом.
 6. Отримати відповідь від банку.

Відповідь на заявку буде надіслано на вашу електронну пошту/в особистий кабінет на порталі «Дія»/іншим способом, обраним банком.

За результатами розгляду заявки, поданої в електронній формі, банки протягом 3-х робочих днів з дня її отримання надсилають кандидату повідомлення з пропозицією щодо доступного іпотечного кредитування.
Важливо: так, як наразі програма працює у тестовому режимі, час розгляду заявок банками може значно перевищувати 3 робочі дні. Банк обов'язково проконтактує з кожним кандидатом за результатами розгляду кожної заявки.

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України №856 від 2 серпня 2022 року взяти участь вже цього року можуть громадяни України, які належать до однієї з таких категорій:

 1. Військовослужбовці Збройних Сил за контрактом, СБУ, Служби зовнішньої розвідки, Головного управління розвідки Міноборони, Національної гвардії, Держприкордонслужби, Управління державної охорони, Держспецзв’язку, Держтрансслужби, військові прокурори Офісу Генерального прокурора, особи рядового і начальницького складу ДСНС, співробітники Служби судової охорони, особи начальницького складу управління спеціальних операцій Національного антикорупційного бюро, поліцейські та члени їх сімей.
 2. Медичні працівники, відповідно до наказу Міністерства охорони здоров’я України від 29 березня 2002 р. No 117 “Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 78. Охорона здоров’я” (АБЕТКОВИЙ ПОКАЖЧИК НАЗВ ПРОФЕСІЙ – розділи «ПРОФЕСІОНАЛИ», «ФАХІВЦІ»).
 3. Педагогічні працівники закладів освіти державної або комунальної форми власності, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 14 червня 2000 р. № 963 “Про затвердження переліку посад педагогічних та науково-педагогічних працівників” (розділ «Посади педагогічних працівників»).
 4. Наукові (науково-педагогічні) працівники закладів освіти та наукових установ державної або комунальної форми власності; відповідно до статті 31 Закону України “Про наукову і науково-технічну діяльність” (ст.31 «Посади наукових працівників») відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 14 червня 2000 р. № 963 “Про затвердження переліку посад педагогічних та науково-педагогічних працівників” (розділ «Посади науково - педагогічних працівників навчальних закладів ІІІ-ІV рівня акредитації»).

Згідно наказу Міністерства розвитку громад та територій України № 53 від 17.02.2022 року затверджено показники опосередкованої вартості спорудження житла за регіонами України (розрахунок станом на 01 січня 2022 року).

Для розрахунку суми кредиту враховуються наступні критерії:

Гранична вартість 1 кв.м. житла не повинна перевищувати опосередковану вартість спорудження житла за регіонами України, визначену Мінрегіоном, збільшену на відповідні коефіцієнти:

 • • 2,5 для м. Києва, Дніпра, Львова, Одеси та Харкова;
 • • 2,0 для обласних центрів, міст з населенням понад 300 тис. осіб, населених пунктів, які розташовані на відстані до 15 км від меж м. Києва та обласних центрів;
 • • 1,75 для міст з населенням від 100 тис. до 300 тис;
 • • 1,0 для інших населених пунктів.

Ви можете обрати житло як на первинному, так і на вторинному ринку. Воно має відповідати таким умовам:

 • нерухомість розташована на території України (за винятком Переліку територіальних громад, що розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні), визначених Наказом Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України 25.04.2022 № 75 (зі змінами та доповненнями), з урахуванням тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим та міста Севастополь;
 • квартира в багатоквартирному житловому будинку або новобудові;
 • нормативна площа для однієї особи – не більше 52,5 кв.м. та додатково 21 кв.м. на кожного наступного члена сім’ї.

Так, зможете. Суму перевищення граничної вартості 1 кв.м. житла та нормативної площі ви зможете покрити за рахунок першого внеску.

 • сім'я з однієї особи – 52,5 кв.м;
 • дві особи (чоловік + дружина/мати/дитина) 52,5 + 21=73,5 кв.м;
 • три особи (чоловік+дружина+дитина) 52,5+21+21= 94,5 кв.м.

Наразі до програми інтегровані:

 1. АТ "ОЩАДБАНК";
 2. АТ КБ "ПРИВАТБАНК";
 3. АБ "УКРГАЗБАНК";
 4. АТ "КБ "ГЛОБУС".

З детальними умовами програми можна ознайомитись на сайті ПрАТ Укрфінжитло та на офіційних сторінках компанії в соцмережах.

240 місяців.

Тариф не повинен перевищувати 0,25% на рік вартості предмета іпотеки, погодженої кредитором. У разі страхування додаткових ризиків пошкодження житла внаслідок воєнних дій - 1% на рік вартості предмета іпотеки, погодженої кредитором.

Так, можна. Однак лише за умови, що у власності кандидата та членів його сім’ї знаходиться менше, ніж 52,5 кв. метра загальної площі житлової нерухомості для сім’ї з однієї особи (одинока особа) та додатково 21 кв. метр на кожного наступного члена сім’ї. Не враховується нерухомість, що розташована в районі проведення воєнних (бойових) дій або на території, яка перебуває в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні), що визначені згідно Переліку територіальних громад, що розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні), визначених Наказом Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України 25.04.2022 № 75 (зі змінами та доповненнями), з урахуванням тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим та міста Севастополь.

Так, можна. Програма єОселя передбачає можливість придбати квартиру в новобудові. З переліком забудовників та об'єктів де можна придбати квартиру за програмою, можна ознайомитись на сайтах банків - учасників програми.

Для подачі заявки не потрібні жодні паперові документи. Перелік оригіналів документів, необхідних для оформлення кредиту, надається банком після надання кандидату кредитного рішення по заявці в Дії.

Видача кредиту передбачає наступні етапи:

 • -подання заявки;
 • -розгляд заявки банком;
 • - прийняття банком рішення щодо кредитування та надання кандидату переліку

документів необхідних для оформлення кредиту;

 • - надання документів позичальника, членів його сім'ї та поручителя (за наявності), а також предмету іпотеки до банку;
 • -оформлення банківських договорів (кредитного, іпотечного, поруки, страхування та ін.);
 • -видача кредиту, отримання кредитних коштів.

Ні, не можлива. Процентна ставка фіксована на весь термін дії договору. Розмір базової процентної ставки – 7% річних. Розмір процентної ставки для окремих категорій – 3% річних.

Так, умови зміняться. Якщо позичальник, що належить до пільгової категорії, змінює місце роботи та втрачає право на компенсацію частини процентної ставки,
він продовжує сплачувати кредит з нарахуванням базової процентної ставки за програмою - 7% річних.
Приклад: медичний працівник закладу охорони здоров'я працював в установі державної форми власності та отримав кредит під 3% річних. Через три роки він перейшов працювати в медичний заклад комерційної форми власності. Так, як за умовами програми право на компенсаційну ставку мають лише медики, що працюють в закладах державної та комунальної форм власності, він сплачуватиме решту кредиту з нарахуванням базової процентної ставки - 7%.

ФІНАНСОВИЙ ЛІЗИНГ

Забезпечення житлом громадян України на умовах фінансового лізингу

Для отримання житла на умовах фінансового лізингу заявник повинен перебувати на обліку в органі забезпечення житлом, та відповідати таким вимогам

Сукупний доход сім’ї

Розмір середньомісячного сукупного доходу сім’ї заявника за останні шість місяців не повинен перевищувати десятикратного розміру середньомісячної заробітної плати у відповідному регіоні, де  розташоване житло, розрахованої згідно з офіційними даними Держстату

Вік заявника

Вік заявника на дату повного виконання зобов’язань за договором фінансового лізингу не повинен перевищувати 70 років

Поліпшення житлових умов

Заявник та члени його сім’ї не мають та не мали протягом останніх п’яти років у власності житлової нерухомості

Строк дії договору

Договори фінансового лізингу укладаються на строк, який не може становити менше одного року та не більше 20 років

Вимоги до житла

На умовах фінансового лізингу передається житло, що перебуває в експлуатації не довше 20 років, або реконструкцію

Вартість 1 кв. метра

Вартість 1 кв. метра загальної площі житла, що передається на умовах фінансового лізингу, не може перевищувати опосередковану вартість спорудження житла за регіонами України, визначену Мінрегіоном

ЗВ'ЯЗАТИСЯ З НАМИ

ВІДПРАВИТИ ЛИСТА

Питання та відповіді щодо деталей участі у програмі

У тестовому режимі подати заявку на участь у програмі можна на веб-порталі
державних послуг «Дія» у розділі
«єОселя», натиснувши «подати заявку».
На порталі необхідно виконати наступні кроки:

 1. Авторизуватися одним із доступних способів.
 2. Заповнити інформацію про склад сім’ї.
 3. Вказати ідентифікаційний номер дружини/чоловіка та середньомісячний дохід сім’ї.
 4. Вказати інформацію про житло, яке плануєте купити в кредит.
 5. Обрати банк і завірити заявку своїм електронним цифровим підписом.
 6. Отримати відповідь від банку