На цьому голова правління Укрфінжитла Євген Мецгер наголосив під час ІV Українського будівельного конгресу. Захід об’єднав ключових гравців ринку нерухомості – інвесторів, забудовників, представників влади, архітекторів, дизайнерів та проєктувальників.
Конгрес став платформою для відкритого діалогу між бізнесом, банками та державою щодо нових рішень для будівельної галузі в умовах повномасштабної війни. Учасники обговорили також виклики моніторингу цільового використання житла, стимулювання власних програм співфінансування серед забудовників, а також перспективи переходу банків до активної видачі комерційної іпотеки.
Укрфінжитло на цій події представив голова правління Євген Мецгер та начальниця управління комунікацій та партнер компанії PGR Consulting Group LLC Алла Дубровик-Рохова.
Під час панельної дискусії «єОселя – інвестиція держави у відновлення» Євген Мецгер наголосив на ключовій ролі державної програми єОселя у підтримці ринку житла та збереженні банківської іпотеки у воєнний час. При цьому він підкреслив, що сьогодні єОселя охоплює 98% ринку іпотеки, однак у довгостроковій перспективі вона має стати лише однією з опорних моделей, яка запустить здорову конкуренцію й розширить доступ до житла для різних верств населення.
“Ми робимо крок за кроком. Вивчаємо міжнародний досвід, аналізуємо злети та падіння на іпотечних ринках різних країн. В Україні банки майже припинили видачу власної іпотеки, і саме в цей момент єОселя стала ключовим інструментом. Завдяки цифровому рішенню ми допомогли банкам не втратити навички аналізу й видачі іпотеки. Проте наша стратегічна мета – підтримувати людей, які служать державі, які не мають власного житла. Ми допоможемо банкам витримати воєнний час, залишити свої навички видавати іпотеку, а коли почнеться зниження ставок, єОселя буде фокусуватися на окремих категоріях людей, та стимулювати банківську систему видавати свою іпотеку за рахунок власних ресурсів без допомоги держави”, – зазначив Євген Мецгер.
Водночас начальниця управління комунікацій Укрфінжитла Алла Дубровик-Рохова в межах панельної дискусії «Доступне житло: як зробити нерухомість доступною для українців» акцентувала на важливості забезпечення українців фінансовими інструментами для придбання житла.
“Мати власний дім – це архетип українця. Це не лише дах над головою, а й безпека, стабільність, можливість народжувати дітей, залишити домівку нащадкам. єОселя сьогодні дає шанс українцям не лише мріяти про власне житло, а й реально його отримати. Сьогодні Укрфінжитло та програма єОселя забезпечують 98% іпотечного ринку в Україні. Але це не повинно бути нормою – має працювати механізми залучення банків та ринку, щоб зробити іпотеку доступною широкому колу громадян, адже іпотека є драйвером ринку нерухомості в більшості європейських країн”, – наголосила Алла Дубровик-Рохова.
Вона підкреслила, що програма єОселя стала також маркетинговим інструментом для забудовників, оскільки акредитація житлових об’єктів на етапі будівництва у державній програмі підвищує довіру покупців навіть поза межами самої програми. Це допомагає розвитися будівельному ринку – а отже, й економіці країни навіть в умовах повномасштабної війни.
Нагадаємо, раніше повідомлялося, що програма єОселя – дієвий інструмент підтримки малих та середніх забудовників
