Державна програма доступного іпотечного кредитування єОселя має що запропонувати забудовникам. Це і велика кількість реальних клієнтів, і репутаційні переваги, і можливість зростати в умовах війни. Крім цього, компанія працює над іншими проєктами, зокрема, кредитним продуктом для девелоперів. Про це говорили учора, 26 жовтня, у Києві під час зустрічі представників будівельної галузі з Першим віцепремʼєр-міністром – Міністром економіки України Юлією Свириденко. Серед присутніх також – заступниця міністра Надія Бігун та керівники профільних департаментів Мінекономіки.
Відтак, за словами Юлії Свириденко, держава зацікавлена в зростанні ринку будівництва і готова сприяти тому, щоб забудовники активніше долучались до програми єОселя.
“єОселя — один із ключових інструментів для стимулювання будівництва житла та роботи будівельного ринку загалом. Наш головний акцент в програмі — на первинний ринок, активізацію житлового будівництва, що своєю чергою стимулюватиме розвиток суміжних галузей. Та, на жаль, наразі маємо не достатньо пропозиції на ринку, саме тому нам так важливо проводити зустрічі із забудовниками, обговорювати виклики та потреби, аби якомога більше будівельних компаній долучалися до програми. Тим більше, що ми розв’язали питання фінансування — до кінця цього року є ресурс на 10 тисяч іпотек, а в наступному плануємо збільшити цю цифру до 12 тисяч”, — зазначила Юлія Свириденко.
У заході також взяли участь представники “Укрфінжитла”, зокрема голова правління Євген Мецгер, його перший заступник Дмитро Вербицький керівник департаменту альтернативних продуктів та партнерських проєктів Андрій Тарасенко. За словами Мецгера, кількість заявок на масову іпотеку під 7% річних свідчить про наявність великого попиту з боку громадян на нове житло. “Коли ми в серпні запустили єОселю під 7%, ми отримали майже втричі більше заявок. Люди готові і хочуть купувати первинку, але поки не мають достатньо вибору. Наша мета – побудувати ефективний діалог, щоб вам, як забудовникам було цікаво працювати в програмі, а банки робили умови акредитації прозорими та зрозумілими”, – зазначив він.
Представники забудовників, у свою чергу, зазначили, що зацікавлені у відкритому діалозі і розширенні можливостей програми єОселя. Водночас відмітили необхідність спрощення банками-партнерами правил акредитації обʼєктів незавершеного будівництва, аби якомога більше девелоперів змогли стати партнерами програми.
Нагадаємо, з початку роботи єОселі 32% позичальників обрали житло на первинному ринку, а понад 1300 квартир придбали у забудовників. Наразі 17 житлових комплексів акредитовано банками-партнерами для продажу їхніх квартир у програмі.
Загальна кількість виданих кредитів по єОселі перевищила 4,3 тисячі. Фінансування достатньо аби до кінця року ця цифра зросла до 10 тисяч.