Компенсація військовим 50% першого внеску по єОселі: порядок надання має бути визначений Кабміном

Механізм отримання компенсації військовослужбовцям, які вперше підписують контракт, відповідно до Закону України буде висвітлено після ухвалення відповідного рішення Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку” від 11 квітня 2024 року військовослужбовці у разі укладення першого контракту мають право на компенсацію 50 відсотків першого внеску за кредитом, забезпеченим предметом іпотеки відповідно до Умов забезпечення приватним акціонерним товариством “Українська фінансова житлова компанія” доступного іпотечного кредитування громадян України.

Водночас порядок та умови надання військовослужбовцям такої компенсації визначаються Кабінетом Міністрів України. Наразі компенсація не здійснюється. Всі правила та алгоритм здійснення компенсації будуть визначені у відповідній Постанові чи Порядку КМУ.

Наразі ж військовослужбовці, які несуть службу за контрактом, можуть взяти участь в єОселі та придбати власне житло під 3% річних, а учасники бойових дій та ветерани війни – під 7%. Водночас всі зазначені категорії позичальників можуть обрати приватний будинок чи квартиру в будинку, що будується або не старшому за 10 років (для обласних центрів та Києва). Для цього необхідно подати заявку в мобільному застосунку Дія. 

Більше детальна інформація про програму іпотечного кредитування єОселя – за посиланням.головна
еОселя
компанія
контакти