Круглий стіл Укрфінжитла з Незалежною асоціацією банків: яким був минулий рік для єОселі та які перспективи відкриває 2024-й

У 2024-му році єОселя планує суттєво збільшити частку клієнтів на первинному ринку нерухомості і відкрити більше можливостей для банків-партнерів. Про це говорили учора, 16 січня, під час круглого столу, організованого Незалежною асоціацією банків спільно з “Укрфінжитлом”.

У заході взяли участь представники топ-менеджменту компанії: голова правління Євген Мецгер, член правління Алла Комісаренко, керівник Департаменту розвитку партнерських проектів  та альтернативних продуктів Андрій Тарасенко та директор департаменту кредтних та лізингових операцій Віталій Хлопецький. “Минулий рік показав, що ми маємо можливість розвивати єОселю та адаптовувати її до вимог ринку та клієнтів. Ми залучили додаткове фінансування, попри складнощі, і реалізували кредитний портфель, який лише на 60 мільйонів менший за обсяг всього іпотечного кредитування в Україні у довоєнному найуспішнішому 2021-му”, – зазначив голова правління. Він також додав, що на 2024 рік єОселя має плани видати близько 12 тисяч кредитів. “Нашим завданням є розширити умови програми і ми вже це зробили. Останні зміни в Постанову КМУ №856 наберуть чинності вже за 10 днів. Треба збільшувати вибір житла, причому саме на “первинці”, аби програма більше працювала саме на відновлення економіки держави”, – додав Євген Мецгер. Також за словами Андрія Тарасенка, сьогодні в рамках єОселі банками вже акредитовано 55 багатоквартирних будинків від 18-ти забудовників. “Пріоритетом для нас є первинний ринок. Нове сучасне житло  користується сьогодні попитом серед громадян і наша задача – цей попит задовільняти. Тож ми закликаємо банки, які вже долучились до програми і банки, які розглядають питання приєднання до програми, змістити акцент кредитування саме на первинний ринок”, – наголосив він.

Голова Ради НАБУ Володимир Мудрий наголосив на актуальності та важливості постійного діалогу Укрфінжитла з банківським середовищем для удосконалення роботи іпотечного кредитування. Він зазначає: “Ми знаємо, що Укрфінжитло плідно співпрацює з  вітчизняними банками залучаючи їх до своїх програм, а також на рівні з вітчизняними банками прагне постійного розвитку та вдосконалення послуг, які надаються клієнтам”.

Представники банків, у свою чергу, наголосили на важливості стабільного фінансування єОселі та забезпеченні безперервності її роботи. Загалом у круглому столі взяли участь 35 представників українських банків.головна
еОселя
компанія
контакти