Масова іпотека під 7%, що з 1 серпня цього року запрацювала в рамках державної програми єОселя, має активніше працювати на первинному ринку нерухомості. Це допоможе запустити будівництво, суміжні з ним галузі та дасть суттєвий поштовх для економічного зростання. Про це Голова правління Укрфінжитла Євген Мецгер розповів на панельній дискусії в рамках ІІ Архітектурно-будівельного BUSINESS FORUM “Відбудова України”.
“Кількість заявок, які ми отримуємо через Дію на участь в єОселі демонструє, що попит на нове житло є. Інша справа, чи можемо ми сьогодні його якісно задовольнити. Я закликаю забудовників ставати більш гнучкими, приймати наші правила і ставати партнерами програми. Це дасть вам можливість зростати навіть в умовах війни”, – зазначив Євген Мецгер. За його словами, програма доступного іпотечного кредитування сьогодні має достатнє фінансування. “Ми готові покрити весь попит. До кінця 2023 року є ресурс на 10 тисяч іпотечних кредитів. У наступному році плануємо збільшити цю цифру щонайменше до 12 тисяч”, – додав голова правління.
Нагадаємо, за рік роботи програми єОселя 3808 українських сімей придбало власне житло на понад 5,4 млрд грн. З них понад 32% обрали квартири у забудовників: 1170 в готових будинках та 33 в об’єктах, що зводяться. Наразі для позичальників доступно 14 житлових комплексів в 6 областях України.
Бізнес форум “Відбудова України” зібрав на одному майданчику понад 10 відомих українських забудовників, представників будівельної сфери, бізнес-лідерів, банкірів та представників державної влади. Зокрема, серед учасників першої панельної дискусії заступниця Міністра економіки України Надія Бігун, заступниця Міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України Наталія Козловська, Голова Державної інспекції архітектури та містобудування України Олександр Новицький та інші.