Міністерство економіки та американські партнери спільно працюватимуть над пошуком можливостей для розвитку ринку іпотечного житла в Україні

Перша Віцепрем’єр-міністерка – Міністерка економіки України Юлія Свириденко, головний виконавчий директор DFC Скотт Нейтан та керуючий директор Citibank Джулія Монако підписали Меморандум про розвиток ринку іпотечного житла в Україні в рамках Міжнародної конференції з питань відновлення України (Ukraine Recovery Conference – URC2024) у Берліні.

За словами Першої Віцепрем’єр-міністерки – Міністерки економіки України, укладена домовленість створить умови для залучення гарантій та довгострокового фінансового ресурсу для фінансування житлового сектору через іпотечні програми, зокрема єОселі.

“Військова агресія росії проти України призвела до руйнування житлового фонду та вимушеного переміщення, за різними оцінками, близько 6,5 мільйонів українців. Ми цінуємо прагнення американських партнерів долучитися до співпраці. Вдячні партнерам за готовність надати консультаційну допомогу і спільно працювати над пошуком можливостей підтримки та фінансування ринку іпотеки в Україні. Ми сподіваємось, що це у перспективі дасть можливість більшій кількості українців придбати власне житло”, — наголосила Перша Віцепрем’єр-міністерка – Міністерка економіки України Юлія Свириденко.

Голова правління Укрфінжитла Євген Мецгер зазначив, що підписання такого меморандуму є наступним кроком для масштабування програми доступного іпотечного кредитування, над яким довго працювали американська та українська сторони. Відтак він подякував американським партнерам за підтримку нашої держави у такий непростий час. “єОселя є драйвером ринку іпотеки в Україні. Обсяг виданого іпотечного портфеля сягнув майже 17 мільярдів гривень. Ми не плануємо зупинятись, а шукаємо всі можливості, щоб збільшити фінансування програми і задовольнити весь попит українців на іпотеку”, – підкреслив Євген Мецгер.

Учасники меморандуму спільно працюватимуть над пошуком можливостей фінансування українського ринку іпотеки. Відтак сторони домовились про подальші консультації для оцінки переваг потенційних можливостей співфінансування, кредитної підтримки та інших засобів співпраці.

Довідково.
Американська корпорація з фінансування міжнародного розвитку (DFC) створена урядом Сполучених Штатів Америки для сприяння розвитку ринкового приватного сектору шляхом надання кредитів, капіталу та іншої фінансової підтримки.

Citibank заснований у 1812 році як City Bank of New York, з 1998 року функціонує дочірня компанія в Україні з офісами в Києві та Львові, яка пропонує послуги з корпоративних розрахунків та управління ліквідністю, казначейські послуги, корпоративні фінанси, кредитування та цінні папери.

головна
еОселя
компанія
контакти