Обсяг виданих кредитів за єОселею перевищив 10 мільярдів гривень

З початку роботи державної програми доступного іпотечного кредитування 6731 родина придбала власне житло на понад 10,1 млрд грн. За підсумками 2023 року кредитний портфель єОселі майже досягнув рекордного обсягу довоєнного іпотечного кредитування. Протягом минулого року було видано 5855 кредитів на 8,85 мільярдів гривень. Таким чином обсяг кредитного портфелю програми лише на 0,06 мільярдів менше, ніж загальна сума виданих українськими банками іпотек у довоєнному 2021-му році, який став найуспішнішим. 

Лідером за темпами видачі іпотек є столиця та Київщина. Популярністю серед громадян користуються Рівненська, Львівська, Вінницька та Волинська області. Не зважаючи на близькість до фронту, 62 українців взяли кредит на купівлю власного житла на Харківщині та 13 на Запоріжжі.

Вже 26 січня наберуть чинності зміни до Постанови Кабінету Міністрів України №856, що передбачають суттєве розширення умов єОселі. Зокрема доступними для придбання в іпотеку стануть приватні будинки, дуплекси і таунхауси. Також збільшиться можливість вибору житла для ветеранів та учасників бойових дій. Вони зможуть придбати квартиру під 7% річних в будинку, якому не більше 10 років для Києва та обласних центрів, або без обмежень по терміну введення в експлуатацію для інших населених пунктів. Крім того, очікується інтеграція єОселі з єВідновленням. Після внесення змін у відповідний закон, громадяни зможуть використовувати житловий сертифікат як частину першого внеску при купівлі житла в іпотеку.

Нагадуємо, що подати заявку можна через мобільний додаток Дія. Реалізують програму Міністерство економіки України спільно з Мінцифрою та Укрфінжитлом. головна
еОселя
компанія
контакти