Перші квартири, зареєстровані як майбутні об’єкти нерухомості, можна придбати в кредит за програмою єОселя у Львові – Укргазбанк акредитував такий обʼєкт

Укргазбанк акредитував ЖК «Соняшник-6» у Львові від забудовника ТОВ “СБМ ЗАХІД”. Цей об’єкт став першим в єОселі, що має Державну реєстрацію спеціального майнового права (СМП) на майбутні об’єкти нерухомості (МОН). Наявність реєстрації МОН для будинків, що зводяться – вимога до нових об’єктів будівництва відповідно до Закону України “Про гарантування речових прав на об’єкти нерухомого майна, які будуть споруджені в майбутньому”. Вона передбачає реєстрацію права покупця житла в державному реєстрі та додаткові вимоги до учасників будівництва.

За словами керівника Департаменту розвитку альтернативних продуктів та партнерських відносин “Укрфінжитла” Андрія Тарасенка, це важливий крок для розвитку єОселі на первинному ринку. “У майбутньому ми хочемо прийти до того, що всі обʼєкти на стадії будівництва будуть вже мати зареєстровані майнові права. Тобто люди купуватимуть не “повітря”, а майбутню квартиру, яка вже буде в реєстрі”, – зазначив він. Представник Укрфінжитла також додав, що таким чином клієнти єОселі, яку купують житло на стадії будівництва, можуть бути впевненими у відповідності дозвільних документів на будівництво вимогам закону.

Нагадуємо, житло на стадії будівництва в рамках єОселі можна придбати, подавши заяву в Ощадбанк, Укргазбанк, Скайбанк та банк Глобус. Перелік доступних об’єктів, що зводяться тут.

Довідково:

МОН – це складова частина об’єкта незавершеного будівництва, яка після прийняття в експлуатацію стане самостійним об’єктом нерухомого майна (квартира, гаражний бокс, інше житлове або нежитлове приміщення, тощо). Наявність реєстрації МОН передбачено Законом України «Про гарантування речових прав на об’єкти нерухомого майна, які будуть споруджені в майбутньому» від 15.08.2022 № 2518-IX.

Наявність МОН для клієнтів при виборі квартир в будинках, що зводяться має низку переваг: 

  • відкритий доступ до документів; 
  • всі проектні і дозвільні документи перевірені електронною системою будівництва, є чинними та відповідають вимогам Закону 2518-IX; 
  • продаж житла відбувається обов’язково з державною реєстрацією прав на користь інвестора та відображення даних в реєстрі; 
  • наявність в об’єкті 5-10% гарантійного обсягу майна, яке не може бути продане забудовником до моменту введення об’єкту в експлуатацію, що гарантує добудову об’єкта. 

 

 головна
еОселя
компанія
контакти