Перший мільярд та майже 800 родин з власним житлом – результати та перспективи єОселі

За програмою доступного іпотечного кредитування єОселя видано вже 784 пільгових кредити на суму понад 1 млрд грн. Програма охоплює географію майже всієї України, крім тимчасово окупованих територій та зон ведення бойових дій. Лідером за кількістю придбаного житла стала Київська область – 183 квартири. Суттєвим попитом єОселя користується також у столиці (87 квартир), Волинській (82 квартири), Рівненській (59 квартир) та  Чернігівській (54 квартири) областях.

Більшість позичальників програми – військовослужбовці ЗСУ за контрактом та правоохоронці – 653. Крім них, пільговими кредитами під 3% річних вже скористалися 69 медиків, 52 педагоги та 10 науковців.

Зокрема, подружня пара поліцейських з Одеси обрали квартиру на вторинному ринку. “Ми давно шукали можливість придбати своє житло. Коли банк порахував орієнтовний платіж за програмою єОселя, не вагались ані дня. Так як по суті це сума нашої щомісячної оренди. Попри те, що квартира на “вторинці”, вона ідеальна для нас і дозволила навіть зекономити кошти”, – діляться враженнями про програму працівники поліції.

Загальний попит на єОселю продовжує зростати. З початку запуску послуги в мобільному додатку Дія понад 11 тисяч громадян подали заявки до банків-учасників. Ще майже 25 тисяч – подано до 21 грудня 2022 року через портал. Загалом за заявками, поданими з початку роботи програми є понад 10 тисяч попередніх позитивних рішень банків-партнерів. Останніх наразі пʼять: Ощадбанк, Приватбанк, Укргазбанк, Скай банк та Глобус банк. Лідером за кількістю виданих в рамках єОселі позик став Ощадбанк, який прокредитував понад 70% загальної кількості учасників (554 кредити на понад 700 млн грн).

Високий інтерес громадян до програми, які готові взяти кредит на житло, незважаючи на війну, спонукає усіх стейкхолдерів єОселі працювати у напрямку пошуку додаткових фінансових ресурсів. При цьому наявні кошти програми вже повністю розподілені між банками-учасниками.

Наступний етап кредитування громадян за програмою розпочнеться після залучення додаткового фінансового ресурсу. Зокрема, у грудні минулого року Кабінет Міністрів України здійснив випуск облігацій внутрішньої держпозики (ОВДП) в розмірі 30 млрд грн в обмін на акції додаткової емісії “Укрфінжитла”. Таким чином було розпочато процес докапіталізації компанії. Наразі триває робота над завершенням усіх необхідних документальних та технічних етапів цього процесу. Однак важливо розуміти, що ОВДП – це не грошові кошти, а право на їх отримання в майбутньому. Так перші реальні кошти за вказаними цінними паперами надійдуть на рахунки компанії у вигляді відсоткового доходу фактично лише у грудні цього року. Фінансування програми до цього часу відбуватиметься за рахунок залучення коштів на фінансовому ринку, над чим наразі працює “Укрфінжитло”.

Звертаємо увагу: програма єОселя продовжує свою роботу. Громадяни можуть подавати заявку через застосунок Дія, отримувати від банків пропозиції щодо кредитування, підшукувати квартиру і планувати придбання власного житла вже навесні. Важливо, що термін дії попереднього позитивного рішення банків складає 30 днів, тому, у разі необхідності, заявку варто буде оновити і подати повторно ближче до запуску другого етапу кредитування.

Актуальна інформація щодо наступних етапів роботи єОселі, а також стан її реалізації  систематично оновлюється на сайті “Укрфінжитла”.

Нагадуємо: державна програма доступного іпотечного кредитування єОселя наразі доступна для військовослужбовців та силовиків, вчителів, медиків та науковців, які працюють в закладах державної та комунальної форм власності. Представники цих професій можуть отримати пільговий кредит на житло за ставкою 3% річних на строк до 20 років. У 2023 році планується розширення категорій громадян, які зможуть скористатися програмою на загальних умовах.

Програму реалізують Міністерство економіки України спільно з Мінцифрою та ПрАТ “Укрфінжитло”.

головна
еОселя
компанія
контакти