Понад 3,6 тисяч придбаних власних квартир у всій неокупованій частині України та масова іпотека – єОселя відпрацювала свій перший рік

Державна програма доступного іпотечного кредитування оживила ринок іпотечного кредитування та стала однією з найефективніших по забезпеченню житлом громадян. Від старту 1 жовтня 2022 року єОселею скористалися 3 641 українська родина, 71% з яких – військовослужбовці ЗСУ та правоохоронці. 

За рік роботи програми через банки-партнери видано іпотечних кредитів на майже 5,2 мільярди гривень. Лідером став Ощадбанк, який прокредитував 45% клієнтів єОселі. Крім цього, наразі в програмі працюють Приватбанк, Укргазбанк, Укрексімбанк, Скай банк та банк Глобус.

Програма охопила географію всієї неокупованої території України. Найбільше квартир купили в Києві та області, а також на Рівненщині, Волині та Чернігівщині. Нещодавно перші кредити видали в Харкові, Запоріжжі та Миколаєві. 

“єОселя показала свою ефективність і революційність для ринку фінансових послуг. Іпотека в смартфоні вже рік як реальність для українців, незважаючи на повномасштабну війну. Сьогодні ми працюємо, аби єОселя нарощувала можливості, ставала ще зручнішою та доступнішою для громадян”, – зазначає голова правління “Укрфінжитла” Євген Мецгер. За його словами, команда компанії залучила додаткове фінансування програми, що дозволяє повністю задовольнити попит громадян та профінансувати щонайменше 10 тисяч кредитних угод до кінця року. 

Понад 70% тих, хто отримав пільгові іпотечні кредити — родини військовослужбовців. Та нашою метою було зробити іпотеку доступною не лише для пільгових категорій, але й для всіх громадян. І з 1 серпня в Україні таки запрацювала масова іпотека. Сьогодні кредит під 7% річних можуть всі українці, які не мають власного житла, або воно менше ніж 52,5 м.кв. на особу плюс 21 кв.м на кожного наступного члена сімʼї. І те, як багато українців беруть іпотеку — найкраще свідчення віри людей у перемогу”, –  зазначає Перший віцепрем’єр-міністр — Міністр економіки Юлія Свириденко.

За словами Віцепрем’єр-міністра з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій — Міністра цифрової трансформації Михайла Федорова, єОселя повністю змінила підхід до отримання іпотеки. “Замість походів до банків, заповнення десятків полів у заявах та збору довідок, потрібно зробити всього кілька кліків у застосунку. Наприклад, завдяки єОселі військові можуть подати заявку, де б вони не знаходились. Один із подружжя заповнює заявку в Дії, а інший підписує її цифровим підписом в застосунку, — зазначив він.

З 1 серпня 2023 року єОселя стала доступною для значно ширшої кількості заявників. Зокрема, подати заявку на пільгову іпотеку можуть ветерани, учасники бойових дій, внутрішньо переміщені особи та українці, які не мають власного житла або хочуть поліпшити його умови. Для них єОселя працює під 7% річних. Масова іпотека орієнтована на стимулювання ринку будівництва. Відтак, вимоги до квартир обмежились будинками не старшими 3-х років або такими, що зводять акредитовані банками забудовники. “Ми хочемо, аби програма активніше починала роботу на первинці. Бо це про активізацію ринку будівництва, ріст суміжних галузей економіки, нові робочі місця та інвестиційну привабливість того чи іншого регіону чи міста. Кількість акредитованих забудовників має рости і ми сьогодні всіляко вітаємо діалог банків і забудовників з цього приводу”, – наголошує Мецгер.  

Нагадаємо, що подати заявку в один або одразу кілька банків-партнерів можна виключно через мобільний застосунок Дія, обравши однойменну послугу з переліку. 

Реалізують єОселю Міністерство економіки України спільно з Мінцифрою та ПрАТ “Укрфінжитло”. 



головна
еОселя
компанія
контакти