Понад 40% кандидатів, які подали заявки і обрали банк в Дії, отримали кредити за програмою єОселя

Йдеться про клієнтів, які не лише тестували послугу, а обрали серед усіх пропозицій від банків-партнерів найкращу для себе. 

З початку роботи державної доступної іпотечної програми єОселя у застосунку Дія було оброблено понад 620 тисяч заявок. Це сумарна кількість заявок, поданих в сім банків-партнерів програми – Ощадбанк, Приватбанк, Укргазбанк, Укрексімбанк, Скай банк, Глобус банк та Сенс банк. За зведеними статистичними даними, подали таку кількість понад 160 тисяч українських сімей. Однак важливо розуміти, що це число не дорівнює цифрі унікальних клієнтів, адже одна людина може подавати заявку в Дію необмежену кількість разів. 

За словами голови правління Укрфінжитла Євгена Мецгера, ці цифри не є досить ілюстративними для аналізу співвідношення тих, хто реально готовий взяти кредит за програмою і тих, хто його отримує. “Куди красномовніше про реальний попит та динаміку його задоволення каже кількість аплікантів на єОселю, які розглянули попередні пропозиції банків та обрали одну з них – їх наразі понад 20 тисяч”, – розповідає він. 

Станом на березень 2024 року вже понад 8,4 тисячі українських родин придбали власне житло за програмою єОселя на майже 13 млрд грн. Це 40% від заявників, які прийняли попередню пропозицію від банку-партнера програми. 

Очільник “Укрфінжитла” також додає: “Це дуже високий показник. Навіть якщо провести грубе порівняння із загальною кількістю заявок, серед яких багато тестових – то кожна 20-та стає кредитною угодою. Подібні показники були недосяжні навіть в економічно стабільні довоєнні роки”.

Завдяки залученню фінансування на відкритому ринку, наразі можливості програми фактично задовольняють попит клієнтів у повній мірі. Голова правління “Укрфінжитла” додає, що спільно з урядом вдалося налагодити механізм стабільного залучення потрібного ресурсу, аби не допускати призупинення кредитування, а навпаки – стимулювати громадян більше обирати житло першого продажу, допомагаючи таким чином галузі будівництва та економіці країни в цілому.

Нагадуємо, що наразі за програмою єОселя доступні як квартири, так й приватні будинки. Ви можете придбати готове житло або те, що зводиться і акредитоване банками-партнерами – перелік доступний тут. 

Щоб взяти участь в єОселі, заповніть заявку в мобільному застосунку Дія. Реалізують програму Мінекономіки спільно з Мінцифрою та ПрАТ «Укрфінжитло».


головна
еОселя
компанія
контакти