Приватні будинки, таунхауси та нові можливості для ветеранів – умови єОселі розширяться у наступному році

За державною програмою доступного іпотечного кредитування єОселя можна буде придбати в іпотеку приватні будинки, дуплекси і таунхауси. Відповідні зміни до Постанови КМУ №856 ухвалив Уряд. Вони наберуть чинності через 30 днів з дня опублікування.

Вимоги по віку будинків такі ж як і для квартир, залежно від категорії, до якої належить кандидат:

  • пільгові категорії під 3% та ветерани – до 10 років в Києві та обласних центрах, без обмежень в інших населених пунктах
  • ВПО та інші українці, які можуть взяти іпотеку під 7% – до 3 років.

Нормативна площа для приватних будинків: 62,5 кв. метра для однієї особи плюс 21 кв. метр на кожного наступного члена сім’ї. У той же час, дачні та садові будинки недоступні для придбання по єОселі.

Крім цього, ухвалені урядом зміни розширюють можливості вибору житла для ветеранів війни, учасників бойових дій, осіб з інвалідністю внаслідок війни та членів їх сімей. Вони зможуть придбати квартиру під 7% річних:

  • в Києві та обласних центрах – у будинках, яким не більше 10 років;
  • в інших населених пунктах – без обмежень за віком будинках.

Раніше їм, як і іншим учасникам масової іпотеки, були доступні лише будинки, введені в експлуатацію не пізніше 3-х років на момент підписання угоди.

Крім цього, до програми єОселя ухвалено й інші зміни:

  • приведено до ринкових граничну вартість квадратного метру житла:  зменшено граничну вартість житла для Києва, Дніпра, Львова, Одеси та Харкова. Коефіцієнт відношення до опосередкованої вартості будівництва одного квадратного метру змінено з 2,5 до 2. В той же час збільшено з 1 до 1,75 коефіцієнт для населених пунктів що мають населення до 100 тисяч;
  • здійснити оплату першого внеску можна буде за рахунок житлового сертифіката єВідновлення;
  • введено обмеження щодо повторної участі громадян в єОселі.

Нові умови наберуть чинності  через 30 днів з дня опублікування. Однак використати житловий сертифікат єВідновлення в програмі єОселя можна буде лише після внесення змін до Закону України “Про компенсацію за пошкодження та знищення окремих категорій об’єктів нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України, та Державний реєстр майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України”.

Нагадуємо, скористатись єОселею можуть як представники окремих професій, так і громадяни, які не мають у власності житла або хочуть збільшити його площу. Для військовослужбовців ЗСУ за контрактом та силовиків, педагогів, медиків та науковців ставка складає 3% річних. Для інших  категорій – учасників бойових дій, ветеранів, ВПО, інших громадян – 7%.

Щоб взяти участь в програмі, заповніть заявку в мобільному застосунку Дія та оберіть один або всі банки-партнери єОселі – Ощадбанк, Приватбанк, Укргазбанк, Глобус банк, Sky Bank, Укрексімбанк та Sense Bank. Реалізують єОселю Мінекономіки спільно з Мінцифрою та ПрАТ «Укрфінжитло».

головна
еОселя
компанія
контакти