Суттєве збільшення фінансування єОселі: придбати квартиру можуть як представники окремих професій, так й громадяни без житла

Програма доступного іпотечного кредитування єОселя отримала фінансування у повному обсязі. Це стало можливим завдяки ефективній роботі “Укрфінжитла” по залученню додаткових коштів. Вже до кінця цього року отримати пільгову іпотеку зможуть щонайменше 10 тисяч українських родин. Ті ж, кому відмовили через брак фінансування, можуть повторно подати заявку в Дії.

За словами Першого віце-премʼєр міністра – Міністра економіки України Юлії Свириденко, держава шукає можливості, аби максимально задовольнити попит українців на програму. “Ми побачили, наскільки великим попитом користується програма серед людей. Вони хочуть будувати своє життя в Україні, попри війну. Тому уряд з “Укрфінжитлом” знайшли можливості та залучили додаткові кошти на програму – як на відкритому фінансовому ринку, так і кредитні. Продовжуємо працювати, аби у майбутньому на цей напрям прийшли й міжнародні інвестиції”, – зазначила Свириденко.

Податися на програму сьогодні можуть як представники окремих професій, так й громадяни, які не мають у власності житла або хочуть покращити його умови. Для військовослужбовців ЗСУ за контрактом, вчителів, медиків та науковців Укрфінжитло продовжить компенсовувати частину відсотків. Вони зможуть придбати квартиру під 3% річних на вторинному або первинному ринку. Для інших  категорій – учасників бойових дій, ветеранів, ВПО, інших громадян – ставка іпотеки становить 7%. 

Голова правління Укрфінжитла наголошує на змінах вимог до житла в умовах масової іпотеки під 7%. Відтак, позичальники можуть обрати  квартиру у будинку не старшому трьох років на момент укладання договору, або такому, що будується. “Ми робимо наголос саме на первинний ринок нерухомості. Важливо, аби єОселя змогла дати економіці позитивний мультиплікативний ефект, а це можливо лише завдяки поштовху будівництва”, – говорить Євген Мецгер. 

Перелік акредитованих банками-партнерами об’єктів для купівлі житла на первинному ринку в будинках, що зводяться, доступний тут.

Подати заявку можна лише у мобільному додатку Дія. Детальніше як це зробити читайте тут

Програма єОселя почала свою роботу в жовтні минулого року. За цей час 2475 українських родин придбали власне житло на понад 3,4 млрд грн. Темпи видачі кредитів збільшилися в травні, коли програма почала відновлювати фінансування  завдяки додатково залученим коштам. 

Реалізовують єОселю Мінекономіки, Мінцифри, “Укрфінжитло” та Дія.головна
еОселя
компанія
контакти