Світовий банк долучиться до розвитку іпотечного ринку в Україні – делегація зустрілась із керівництвом Укрфінжитла

Перший віце-премʼєр міністр – Міністр економіки України Юлія Свириденко та голова правління Укрфінжитла Євген Мецгер провели робочу зустріч з головою Представництва Світового банку в Україні Геворгом Саркісяном та заступником виконавчого директора Світового банку Романом Качуром. Сторони обговорили можливості співпраці для розвитку ринку іпотечного кредитування України. За результатами діалогу фахівці Світового банку висловили зацікавленість у подальшій підтримці Укрфінжитла. Зокрема домовились про надання технічно-консультаційної допомоги, яка розпочнеться з діагностики компанії, що запланована вже на осінь цього року.  

«Ми запрошуємо Світовий банк до співпраці, зокрема, нам необхідна підтримка у розвитку приватного сектору та залучення інвестицій, збільшення спроможностей державно-приватного партнерства, реалізації програми доступної іпотеки «єОселя» тощо», – підкреслила Юлія Свириденко.

Сторони домовились про спільний пошук інструментів довгострокового кредитування Укрфінжитла або надання фінансових гарантій для реалізації державної житлової політики. Це дозволить в майбутньому розширити  можливості фінансування державної програми єОселя.

Євген Мецгер наголосив на важливості посилення міжнародного співробітництва, яке створить передумови для залучення зовнішнього фінансування для розвитку доступного іпотечного кредитування населення. “Домовилися про ряд зустрічей з представниками Групи Світового банку, зокрема з Міжнародною фінансовою корпорацією (IFC) та Багатостороннім агентством з гарантій інвестицій (MIGA) для визначення варіантів і сценаріїв співробітництва. Наразі ведуться консультації з IFС щодо можливості створення спільного кредитного продукту”, — підсумував він.

головна
еОселя
компанія
контакти