Уряд планує залучити Світовий банк до модернізації та розширення фінансування єОселі

Уряд разом з Укрфінжитлом працює над залученням додаткового фінансування програми пільгового іпотечного кредитування  єОселя за рахунок інвестицій від міжнародних фінансових організацій. Під час зустрічі Першого віцепрем’єр-міністра України – Міністра економіки України Юлії Свириденко і голови правління Укрфінжитла Євгена Мецгера з представниками Світового Банку та IFC відбулось обговорення нових ідей та проектів, які можуть бути корисними для розширення програми доступного іпотечного кредитування.

«Уряд за допомогою міжнародних фінансових організацій та міжнародних донорів з усього світу намагається зібрати кошти та допомогти громадянам вирішити проблему частково зруйнованого житла. Для цього було запроваджено дві програми – єВідновлення та єОселя, які працюватимуть разом”, – наголосила Юлія Свириденко.

За її словами, «Укрфінжитло» прагне досягти значного мультиплікаційного ефекту на економіку та ринок. “Розвинена та прозора індустрія житлового будівництва – це нові робочі місця, сплата податків, нові виробничі ланцюжки та відсутність будь-якого шахрайства або корупції. У той же час ми постійно прагнемо покращувати механізми доступної іпотеки. Тому закликаємо спеціалістів Світового банку провести діагностику існуючого механізму надання доступної іпотеки та підготувати  пропозицій щодо її покращення. Також пропонуємо приєднатись до розробки нових продуктів між компанією «Укрфінжитло» та Групою Світового банку», – закликала перша віцепрем’єрка.

Голова правління Укрфінжитла Євген Мецгер, у свою чергу, наголосив, що наша компанія постійно проводить роботу з міжнародними організаціями для розширення можливостей та пошуку взаємовигідних форматів співпраці. «Зустріч з представниками Світового банку вийшла дуже продуктивною. Ми бачимо великий потенціал співпраці та шукатимемо найбільш ефективні для цього формати. Переконаний, у перспективі можуть з’явитися нові цікаві продукти та рішення, що посилюватимуть як Укрфінжитло, так й економіку України в цілому», — зазначив він.

У планах не лише відновити частково зруйноване житло, а й розробити механізм сталої довгострокової іпотеки, який би дозволив громадянам придбати доступне житло.

Уряд запропонував Світовому банку розглянути можливість надання додаткового фінансування у вигляді гарантій «Українській фінансово-житловій компанії» для отримання ліквідності на внутрішньому ринку від міжнародних банків, які працюють в Україні або профінансувати збільшення уставного капіталу компанії.  

головна
еОселя
компанія
контакти