За два місяці 70 українських родин придбали приватні будинки по єОселі

Із 30 січня цього року українці можуть скористатися програмою єОселя для того, аби придбати не тільки квартири, а й приватні будинки, таунхауси та дуплекси. 

За два місяці цією можливістю скористалися 70 українських сімей. 

Найбільше іпотечних кредитів для купівлі приватних будинків і таунхаусів  видано у Київській області – 26. По чотири кредитні угоди укладено у Кіровоградській, Волинській та Львівській областях. Крім цього, за програмою власні будинки купили в Закарпатській, Полтавській, Чернівецькій, Тернопільській, Вінницькій, Дніпропетровській та Івано-Франківській областях. 

Більшість позичальників – представники окремих професій, яким доступна іпотека під 3% річних. Також приватний будинок на Львівщині придбала родина переселенців. Одну іпотеку на власний дім оформив ветеран під 7% річних. 

Згадані іпотечні кредити на будинки українці оформили в Ощадбанку, Укргазбанку, ПриватБанку, Укрексімбанку та Sense Bank.

Нагадаємо, під 7% річних можна обрати приватні будинки площею 62,5 кв. метра на одного плюс 21 кв. метр на кожного наступного члена сім’ї. Вимоги по даті введення в експлуатацію будинків такі ж, як і для квартир:

  • представникам окремих професій (військовослужбовці ЗСУ за контрактом, вчителі, медики та науковці) під 3% та ветеранам під 7%  – доступні приватні будинки до 10 років в Києві та обласних центрах, без обмежень в інших населених пунктах;
  • ВПО та іншим українцям під 7% – доступні приватні будинки до 3 років, незалежно від населеного пункту.

Важливою умовою для приватних будинків також є земля, на якій він розташований. Для купівлі по єОселі вона має належати виключно до земель житлової та громадської забудови. Дачні та садові будинки, розміщені на дачних і садових ділянках, а також будинки, розміщені на земельних ділянках с/г призначення, недоступні для оформлення іпотеки.

Раніше повідомлялося, що перший приватний будинок за єОселею придбали в Ужгороді – позичальниками стала релокована на Закарпаття родина. головна
еОселя
компанія
контакти