На третьому Українському Будівельному Конгресі директор департаменту розвитку бізнесу Андрій Тарасенко представив результати реалізації програми єОселя та обговорив, як зміни її умов вплинули на попит серед українців і будівельну галузь.
Однією з головних змін стало ухвалення 4 жовтня 2024 року постанови Кабінету Міністрів України №1136, яка внесла корективи до умов програми доступного іпотечного кредитування. Зміни набрали чинності 4 листопада цього року. Зокрема, було змінено вимоги до віку житла, яке можливо придбати в межах програми, з акцентом на нове житло або таке, що перебуває на етапі будівництва.
“Попит на програму є стабільно високим і ми чітко комунікуємо будівельній галузі, що єОселя – це сьогодні один із самих дієвих інструментів для продажів. Вже за два тижні з початку дії нових умов, ми бачимо, що кожен другий кредит по єОселі – житло від забудовника. В той же час ми чітко бачимо, що сьогодні клієнт єОселі не готовий інвестувати “в довгу”, що попитом користується готове житло або те, що буде введене на горизонті 3-6 місяців. Завдання будівельних компаній збільшувати вибір житла для споживачів, яке відповідає сучасним вимогам”, – зазначив Андрій Тарасенко в рамках панельної дискусії.
Крім того, він підкреслив, що наразі є великий запит на житло у форматі “white box” або з ремонтом — люди хочуть якомога швидше заселятися в свої домівки.
Нагадуємо, що за єОселею можна придбати як готове житло, так і на етапі зведення. Готове житло українці можуть обрати у будь-якого забудовника, важливо, щоб таке житло відповідало умовам програми за віком та площею. Майнові права на квартири та приватні будинки на етапі будівництва можна придбати лише в акредитованих банками-партнерами забудовників. Перелік таких об’єктів тут.
Щоб акредитувати об’єкти незавершеного будівництва в єОселі, девелоперам необхідно звернутися до банків-партнерів. Наразі акредитацію здійснюють Ощадбанк, Укргазбанк, Скайбанк, Глобус, СЕНС банк та BISBANK.