Йдеться про те, аби процес отримання доступної іпотеки став повністю цифровим: від заявки, що наразі вже є у єОселі, до фактичного оформлення кредитної угоди. На цьому голова правління ПрАТ «Українська фінансова житлова компанія» наголосив під час виступу на конференції «Digital Lending 2024», присвяченій цифровому кредитуванню.
Голова правління “Укрфінжитла” Євген Мецгер розповів учасникам конференції, як єОселя менш ніж за два роки перевернула ринок фінансових та банківських послуг в Україні.
“Ми розширили умови програми, і тепер це іпотека не тільки для пільгових та окремих категорій, як було раніше у нашій державі. Сьогодні скористатися єОселею може кожен українець та українка, які хочуть придбати власне житло і відповідають простим умовам. Ми враховуємо відгуки громадян про програму, що потребує доопрацювань та змін, враховуємо ці нюанси і реалізуємо їх. Саме так і з’явилася можливість покупки через програму приватних будинків та таунхаусів. І ми не зупиняємося на вдосконаленні єОселі”, – наголосив він.
Євген Мецгер також розповів про можливість використання сертифікатів єВідновлення для купівлі житла по єОселі. Така функція стане доступною для українців орієнтовно до кінця травня цього року.
Крім цього, за словами очільника “Укрфінжитла” попри те, що країна перебуває в умовах повномасштабного вторгнення рф, у 2023 році сума виданих доступних кредитів на житло практично зрівнялася із показниками 2021 року – 9 млрд гривень. Це при тому, що саме 2021 рік став найкращим іпотечним роком в Україні:
“Водночас ми фокусуємося як на соціальному ефекті та покритті соціальних потреб, так і на економічній складовій, щоб зробити додаткову користь для нашої держави. Адже саме будівельна сфера може дати суттєвий позитивний ефект для економіки. За минулий рік по єОселі ми видали кредитів на 9 млрд грн, загалом – більше 13 млрд грн. Понад вісім тисяч родин придбали власне житло по програмі. Але у 2024 році ми йдемо ще далі – спланували 19 млрд грн через іпотеку “влити” в економіку країни, тобто видати орієнтовно 12 тисяч кредитів. У той же час ми прагнемо досягти й інших змін – аби забудовники працювали у форматі європейського “White box”, коли здається вже повністю готова для життя квартира”, – підкреслив голова правління Укрфінжитла.
Євген Мецгер також акцентував, що глобальна мета, до якої йде програма єОселя, – її повна цифровізація:
“Ми домовилися з Мінцифрою та Міністерством економіки, що ми будемо рухатися повністю в цифровий процес, щоб не тільки пропозиція від банку, а й сама угода закінчувалася в цифровому електронному кабінеті. Такої на 100 відсотків цифрової іпотеки наразі не має жодна країна”.